About Me - Hakkımda

Hello there! I am Halil Emre.

Welcome to my personal website.

I have been working as a research assistant at Muğla Sıtkı Koçman University for 4 years and studying as a graduate student in counseling psychology. My main research interests are cognitive processes (like rumination, moral thinking), cognitive-behavioral psychotherapy and open science practices.
Some of my affiliations are Cognitive and Behavioral Psychotherapies Association and Psychological Sciences Accelerator, Data Visualisation Society, Research Data Alliance, and Creative Commons Turkey.

Apart from academic life, I am passionate about traveling and blogging on books, movies. If you want to know more about me, please explore the website and contact me!

Thank you for visiting!


Merhaba! Ben Halil Emre. 

Profesyonel olarak mesleğim psikolojik danışmanlık ancak yaklaşık 4 yıldır Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışıyorum ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bilim Dalı'nda yüksek lisans öğrencisiyim. Temel ilgi alanlarım; ergen ve yetişkinlere hizmet sunduğum Bilişsel ve Davranışçı Psikolojik Danışma (Ruminasyon, Olumsuz Ara ve Temel İnançlar, Duygular ve Davranışlar), Açık Bilim Uygulamalarıdır (Veri İşleme, Açık Bilim Yazılımları (RStudio, Shiny App, JASP), Açık Veri Polikaları, Açık Bilim Metodolojileri). Bu doğrultuda Bilişsel ve Davranışçı Psikoterapiler Derneği ve Psikolojik Bilimler Hızlandırıcısı Meslek Ağı (PSA), Araştırma Verisi Birliği gibi oluşumlara üyeyim. Bununla birlikte Gençlik ve Gönüllülük Çalışmaları ile Proje Yönetimi konularında da eğitim alıyor ve çalışmalar yürütüyorum. 

Birçok insan için kendini tanımlamak zordur ve bu sanırım benim için de geçerli. Ancak "Sevdiğim eylemler seni tanımındır." diyenler için amatör bir yazar-çizer ve çevirmenim. Üniversite yıllarımdan bu yana bu blogda akademik ve edebi çalışmalarımı, yaşamda unutmak istemediğim anılarımı ve en önemlisi evrene ve hayata dair düşüncelerimi paylaşmak adına yazıyorum. Hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen yukarıdaki bağlantıları tıklayın ve düşüncelerinizi ve duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin.

Ziyaretiniz için teşekkürler!